Home Správy Šramková v Trnave po veľkom boji s prehrou v 1. kole

Šramková v Trnave po veľkom boji s prehrou v 1. kole

TRNAVA – Rebecca Šramková prehrala v 1. kole ITF turnaja EMPIRE Slovak Open v Trnave (100 000 USD, antuka vonku) s Magdalenou Frechovou z Poľska po setoch 2:6, 7:6(2), 2:6.

Úvod zápasu patril vo veternom a chladnom počasí úderovo istejšej Poľke. Rebecca sa chytila za stavu 0:3. K aktivite pridala aj presnosť a znížila na rozdiel jedného gemu. Išlo len o krátkodobé vzopätie, v ďalšom priebehu prvého dejstva robila proti presnej súperke veľa chýb a stratila 11 výmen za sebou. V ôsmej hre premenila lodžská rodáčka na príjme v poradí tretí setbal.

Druhý set bol spočiatku jasne v réžii Frechovej. Umne držala loptičku v hre a z rakety našej tenistky prichádzala jedna nepresnosť za druhou. Rodáčka z Bratislavy sa aj tentoraz zmobilizovala pri manku 0:3. Eliminovala zbytočné chyby, zlepšila podanie a vyrovnala. Napokon musela rozhodnúť skrátená hra. Šramkovej výkon v nej vygradoval a získala ju pomerom 7:2.

Tretí set otvorila poľská favoritka najmä vďaka skvelým dropšotom brejkom. Slovenka okamžite kontrovala, no od stavu 2:2 ťahala za kratší koniec. Súperka bola konzistentnejšia, hrala s dobrou dĺžkou a s náskokom 5:2 vo vrecku išla servovať na postup. Posledný krok zvládla bez problémov.

• Šramková zvládla po svojom 2. podaní len tretinu výmen
  • pomohla si jediným esom
  • prehrala 10. z posledných 11 zápasov
  • Frechová sa nedopustila žiadnej dvojchyby

Po vypadnutí Rebeccy Šramkovej dnes zasiahnu do bojov v hlavnej súťaži dvojhry ešte tri Slovenky štartujúce na voľné karty – Jana Čepelová, Tereza Mihalíková a Lenka Stará.