Carlos Alcaraz, ATP Miami Open
Carlos Alcaraz kráča za obhajobou trofeje (Foto: TASR/AP - Marta Lavandier)

Mats Wilander: Ľudia chcú vidieť nového šampióna Roland Garros, Alcaraz je najbystrejší tenista, aký kedy vkročil na kurt

Mats Wilander označil Carlosa Alcaraza za najbystrejšieho tenistu, aký kedy vstúpil na kurt. Ľudia chcú vidieť nového šampióna Roland Garros, dodáva.


Legendárny tenista a v súčasnosti televízny expert Mats Wilander hovoril o Španielovi Carlosovi Alcarazovi pre Eurosport.

„Myslím si, že príprava na Roland Garros bola pre Alcaraza perfektná. V Ríme nebol taký dobrý, ale v Barcelone a Madride sa javil perfektne. Alcaraz je sebavedomý, cítiť to,” hodnotil španielskeho mladíka Wilander.

Alcaraz vyhral turnaje v Barcelone a Madride. Naposledy v Ríme šokujúco stroskotal v treťom kole na Marozsanovi. Pre Alcaraza to bola len tretia prehra v tejto sezóne, na konte má už 30 triumfov.

Dvadsaťročný mladík je v pozícii svetovej jednotky a podľa Wilandera ľudia chcú vidieť, ako sa stane novým šampiónom Roland Garros.

„Pred začiatkom veľkého turnaja si stihol oddýchnuť. Áno, veľa médií chce vidieť Djokoviča, aby dosiahol ďalší vrchol, ale myslím si, že ľudia chcú vidieť nového šampióna Roland Garros,” pokračoval Wilander.

„Alcaraza považujem za najbystrejšieho tenistu, ktorý kedy vstúpil na kurt. Možno dokáže ešte viac, pretože zatiaľ nevieme, či sa stane veľkým šampiónom, alebo sa na ceste zastaví. Nikdy som však nevidel, že by fanúšikovia iného tenistu boli takí nadšení pre tento šport,” dodal trojnásobný víťaz Roland Garros.About Jaroslav Šípkar

Check Also

Lukáš Klein

Slováci v akcii: Pondelok 2. októbra

BRATISLAVA – Dnes bude v akcii 15 slovenských zástupcov. Pokorný aj Klein v Alicante Na …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

12 + 20 =