Home Najdôležitejšie Martin v Belehrade nedal vo finále kvalifikácie súperovi šancu: Po kvalitnom výkone postúpil do hlavnej súťaže

Andrej Martin

BELEHRAD – Slovenský tenista Andrej Martin postúpil na ATP turnaji v Belehrade do hlavnej súťaže. Vo finále kvalifikácie zdolal Nemca Morainga hladko 6:1, 6:3.

Obaja tenisti vstúpili do zápasu udržaným podaním, ale od stavu 1:1 dominoval na kurte slovenský tenista. Andrej Martin získal päť gemov v rade a po 32 minútach viedol 1:0.

Aj v druhom sete pokračoval výborný výkon nášho reprezentanta, už v prvej hre prelomil servis Morainga a o pár minút svietil na ukazovateli skóre stav 5:1. V závere zápasu ešte prišlo k miernej dramatizácii, Nemec znížil brejkom na 3:5, ale Martin kontroval ribrejkom a zaslúžene postúpil do hlavnej súťaže.