Home Najdôležitejšie Famózny Molčan potvrdil výbornú formu a v Belehrade postúpil do hlavnej súťaže, Klein nie

BELEHRAD – Slovenský tenista Alex Molčan zdolal vo finále kvalifikácie Španiela Carlosa Gómeza-Herreru po setoch 6:3, 7:6(8). Ďalšiemu nášmu zástupcovi Lukášovi Kleinovi sa nepodarilo postúpiť do hlavnej súťaže.

Molčan mal výborný vstup do zápasu, keď už po pár minútach viedol 3:0. Následne jeho súper brejkom znížil na 2:3, ale v kľúčovom geme slovenský tenista ribrejkol Herreru a záver sady si postrážil. Po 38 minútach viedol 1:0.

Druhý set ako na hojdačke

V dejstve číslo dva sa obraz hry až do stavu 3:2 pre Molčana prakticky nezmenil, ale v ďalšom priebehu Španiel prepol na vyššie obrátky, získal tri hry v rade a razom podával na víťazstvo v sete. Kľúčový gem však nezvládol a o osude druhého setu musela rozhodnúť až skrátená hra. V nej bol úspešnejší 258. hráč sveta a postúpil do hlavnej súťaže.

Klein v boji o hlavnú neúspešný

Lukášovi Kleinovi sa nepodarilo napodobniť Alexa Molčana a Andreja Martina. Vo finále kvalifikácie nestačil na Austrálčana O’Connella (128.), ktorému podľahol po dvoch vypätých koncovkách 6:7(7), 5:7.