Home Najdôležitejšie Kondícia v tenise je dôležitá: Ako si ju zlepšiť?

Kondícia v tenise je dôležitá: Ako si ju zlepšiť?

by redakcia tenisovysvet.sk
Raketa, Loptička, Tenisové botasky, Tenistka, Hráčka, Tenis

BRATISLAVA – Zlepšenie kondície v tenise je pre hráčov, ktorí chcú v tomto športe vyniknúť, veľmi dôležité.

Jedným z účinných spôsobov, ako to dosiahnuť, je zaradiť tréning popri tenise. Kombináciou špecifických kondičných cvičení s tenisovými cvičeniami môžu hráči zlepšiť svoje celkové fyzické schopnosti a zvýšiť svoj výkon na kurte.

Ste pripravení posunúť svoju tenisovú hru na vyššiu úroveň?

Bez ohľadu na to, či ste začiatočník, alebo skúsený hráč, zaradenie špecifických podporných cvičení do vašej rutiny môže mať obrovský vplyv na váš celkový výkon na kurte.

V prvom rade je dôležité pochopiť význam celkovej kondície v tenise. Tenis je fyzicky náročný šport, ktorý si vyžaduje silu, obratnosť, vytrvalosť a rýchlosť. Ak sa zameriate na zlepšenie úrovne svojej kondície, budete sa môcť pohybovať rýchlejšie, udierať silnejšie a mať väčšiu výdrž počas týchto intenzívnych zápasov. Zároveň je dobré zaradiť mimo primárnych tréningov do plánu aj beh. Stačí si vybrať správne bežecké tenisky a trénovať svoju vytrvalosť na dlhších behoch, alebo výbušnosť na šprintoch.

Rôzne aktivity na rôzne účely

Ako presne teda môžete zlepšiť svoju kondíciu v tenise? Kľúčom je zaradiť do tréningovej rutiny kombináciu kardiovaskulárnych cvičení, silového tréningu a cvičení na flexibilitu. Kardiovaskulárne cvičenia, ako je beh alebo bicyklovanie, pomôžu zlepšiť vašu vytrvalosť, vďaka čomu vydržíte dlhšie počas zápasov. S kvalitnou značkou ON Running bude aj táto časť vašich tréningov bezpečná a pohodlná.

Silové cvičenia, ako napríklad vzpieranie alebo cvičenia s vlastnou telesnou váhou, pomôžu vybudovať svalovú silu a silu, čo vám umožní používať silné údery. A nakoniec, cvičenia na flexibilitu, ako je napríklad joga, vám pomôžu s kvalitným strečovaním, posilnením vášho stredu tela a zároveň aj s uvoľnením mysle.

Okrem tréningu sily a vytrvalosti sú kľúčovými zložkami kondície v tenise aj obratnosť a rýchlosť. Hráči by mali zaradiť cvičenia zamerané na zlepšenie práce nôh, reakčného času a koordinácie. Tieto cvičenia môžu zahŕňať cvičenia s rebríkmi, cvičenia s kužeľmi a člnkové behy. Zdokonaľovaním týchto zručností môžu hráči zlepšiť svoju schopnosť rýchlo sa pohybovať po kurte a zároveň používať aj náročné údery.

Zdroj: ts – PR článok

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

20 − eighteen =