Home Správy Klein tesne neuspel v 2. kole challengeru v Glasgowe

Klein tesne neuspel v 2. kole challengeru v Glasgowe

GLASGOW – Lukáš Klein prehral v 2. kole turnaja ATP Challenger 80 v škótskom Glasgowe (46 600 EUR +H, tvrdý povrch, hala) s 13. nasadeným Francúzom Mathiasom Bourgueom po trojsetovej bitke 5:7, 6:3, 6:7(2).

Lukáš rozohral stretnutie dobre. Na svojom servise nepúšťal súpera k brejkbalom, sám mal jednu príležitosť v geme číslo štyri. V 11. hre však na podaní stratil dovtedy prítomnú hernú stabilitu a Bourgue využil stav 40:15 na zisk brejku. Slovák mohol doviesť prvý set do skrátenej hry, no dve príležitosti na ribrejk premrhal a nedokázal odvrátiť setbal.

Aj druhý set prebiehal v znamení vyrovnaného boja. Náš tenista využil z minima maximum. V šiestej hre sa dostal k brejkbalu, ktorý využil. Záver zvládol bez problémov a za stavu 5:3 premenil prvý setbal.

Ani v treťom dejstve sa k dominancii nedostal žiadny z tenistov. Zápas musela po 12 bez brejku odpodávaných gemoch rozlúsknuť skrátená hra. Klein sa v nej nedokázal vyrovnať s narastajúcim tlakom. Tri razy prišiel o svoje podanie. Skúsenejší protihráč zaznamenal len jednu stratu a po deviatich výmenách sa zápas skončil v neprospech Slováka.