Home Správy Kovalík uhral na ATP turnaji v Petrohrade proti favoritovi len päť gemov

Kovalík uhral na ATP turnaji v Petrohrade proti favoritovi len päť gemov

PETROHRAD – Jozef Kovalík vypadol na turnaji ATP 250 v ruskom Petrohrade (1 248 665 USD, tvrdý povrch hala) v 1. kole. S Portugalčanom Joaom Sousom prehral v dvoch setoch 2:6, 3:6.

Náš tenista mal zlý vstup do zápasu a z prvých štyroch gemov nezískal žiadny. Portugalčan mohol prvý set ukončiť už v hre číslo sedem, na riterne nebol pri premieňaní setbalu úspešný. Kovalík znížil nepriaznivý stav na 2:5, Sousa ďalšiu setbalovú šancu využil.

Ani úvod druhého setu Jojovi nevyšiel. Začínal na servise a hneď oň prišiel. Potom sa hra trochu vyrovnala, no portugalský tenista čakal na svoje príležitosti. V siedmom geme využil ďalší brejkbal. Slovák reagoval ribrejkom na 3:5, ale svoj servis si vzápätí opäť neudržal.

• Kovalík čelil 11 brejkbalom, odvrátil šesť
  • úspešnosť prvého podania mal na úrovni 57 %
  • Portugalčan upravil vzájomnú bilanciu na 2:0

Včera sa po úvodnom zápase rozlúčil s Petrohradom aj druhý slovenský singlový zástupca Martin Kližan. Dnes večer vstúpi do deblovej súťaže Igor Zelenay.