Home Zo zákulisia Lipták po prehre s Lotyšskom: „Súperky boli o triedu lepšie“

Lipták po prehre s Lotyšskom: „Súperky boli o triedu lepšie“

by Dominika Mikušiaková

RIGA – Slovenské tenistky budú musieť bojovať o udržanie v II. svetovej skupine Pohára federácie. S Lotyšskom prehrali 0:4 O rozhodujúci bod súperiek sa postarala Anastasija Sevastovová, keď zdolala Rebeccu Šramkovú. Kapitán výberu Matej Lipták porozprával o dojmoch z duelu. 

Lipták v rozhovore pre TASR zdôraznil, že Lotyšky so Sevastovovou a Ostapenkovou momentálne patria medzi najlepších päť tímov na svete: „Bolo by to proti Lotyškám ťažké, aj keby sme hrali v plnom zložení. Nemali sme k dispozícii Dominiku Cibulkovú ani Magdalénu Rybárikovú. Situácia sa nám ešte viac skomplikovala tým, že nemohla hrať Viki Kužmová. Nastúpili sme s tímovou štvorkou a päťkou.“

„Lotyšky ukázali, že sú o triedu vyššie. Šancu spraviť nejaké body sme mali iba cez Ostapenkovú, ktorá nebola v optimálnej forme. Naše dievčatá dali do toho všetko, ale na súperky nemali. Lotyšky boli lepšie papierovo i na kurte. Bola to však pre baby veľmi dobrá skúsenosť, hlavne pre Rebeccu, ktorá na tejto úrovni odohrala veľmi málo zápasov,“ povedal slovenský kapitán.

„Sevastovová bola dnes rozohratá, vedela si postrážiť dôležité momenty a zvoliť správne rozhodnutia. Keby sa Rebecca bola priblížila k svojim maximám, mohla ju viac potrápiť. Keby sa jej podarilo Sevastovovú prekvapiť, tak by do štvrtej dvojhry možno so sebazaprením nastúpila Viki, ale za stavu 0:3 už bolo všetko rozhodnuté,“ pokračoval Lipták.

„Teraz bude naša priorita udržať sa v II. svetovej skupine. Pevne verím, že nám pri žrebe bude priať šťastie a dostaneme zdolateľný tím. Bolo by super, keby sme hrali doma a mohli si vybrať miesto i povrch,“ dodal.

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

nineteen − nine =