Nick Kyrgios
Nick Kyrgios (Foto: TASR/AP - Kirsty Wigglesworth)

VIDEO Legendárny americký búrlivák McEnroe to vidí jasne: Kyrgios nepotrebuje trénera, ale…

LONDÝN – Svojimi búrlivými výstupmi na kurte častokrát pripomína americkú legendu. Práve sedemnásobný grandslamový šampión John McEnroe sa teraz vyjadril na adresu tohtoročného wimbledonského finalistu Nicka Kyrgiosa.


Podľa americkej legendy veľkému talentu austrálskeho tenisu stojí v ceste za svetovými úspechmi len jeho nevyrovnaná psychika. McEnroe nadhodil, že viac ako trénera, ktorého Kyrgios nemá, by podľa jeho slov potreboval kvalitného psychoanalytika, ktorý by mu pomohol skrotiť jeho neutíchajúci temperament.

Nick Kyrgios
Nick Kyrgios (Foto: TASR/AP – Kirsty Wigglesworth)

Génius nepotrebuje trénera, ale…

„Tento chlapík nepotrebuje trénera, hrá ako génius. Potrebuje, aby Sigmund Freud vstal z hrobu a nejako našiel cestu, aby niekoľko rokov pokračoval,“ uviedla niekdajšia americká svetová jednotka britskej BBC.Je to dobrý chlapec, ale…

Pre často až prehnane emočné správanie na kurte má McEnroe pochopenie, veď sám kedysi prejavoval na dvorcoch poriadne búrlivé výlevy. „Je to dobrý chlapec, hráči ako on sú v šatni obľúbení, robí toho veľa pre charitu. Ale má démonov. Všetci máme tento strach zo zlyhania a je otázka, ako sa s tým najlepšie vyrovnať,“ uviedol na adresu 27-ročného austrálskeho búrliváka a šoumena dnes už tenisový televízny expert.

Toni Nadal ostro kritizuje Nicka Kyrgiosa a jeho „chaotické chápanie tenisu“

Kyrgios vo svojom premiérovom singlovom grandslamovom finále neuspel, keď s Djokovičom neudržal vedenie 1:0 na sety a na zisk prvého grandslamu vo dvojhre si tak ešte bude musieť počkať.

Zdroj: ts

About Majo Malinovský

Check Also

Novak Djokovič, Roland Garros 2023

VIDEO Djokovič to so španielskym bojovníkom nemal jednoduché, ruský favorit skončil po neuveriteľnom comebacku

PARÍŽ – Srbský tenista Novak Djokovič sa štrnástykrát v sérii prebojoval do osemfinále dvojhry na …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

four × 5 =