Home Správy Lacko po ďalšej trojsetovej dráme do semifinále challengeru v Bratislave

Lacko po ďalšej trojsetovej dráme do semifinále challengeru v Bratislave

BRATISLAVA – Ôsmy nasadený Lukáš Lacko zvíťazil vo štvrťfinále bratislavského challengerového Slovak Open (106 000 EUR +H, tvrdý povrch v hale) nad kvalifikantom Frankom Škugorom z Chorvátska v troch setoch 6:1, 3:6, 6:3.

V úvodnom sete vyšlo nášmu tenistovi takmer všetko na čo siahol. Ku kvalitnému podaniu pridal aj výborné riterny a do stavu 5:0 stratil iba 5 fiftínov. Koncovku s prehľadom kontroloval.

Druhé dejstvo prinieslo zmenu. Lukáš robil viac chýb, chorvátsky obor sa vo všetkých smeroch zlepšil a po brejku a jeho vydretom potvrdení viedol 4:1. Náskok si už vziať nenechal, servis mu fungoval skvele.

Rozhodujúca časť sa začala lepšie pre rodáka z Piešťan. Vďaka viacerým dobrým riternom a obhodeniam sa ujal vedenia 3:0. Za stavu 4:2 si poradil zásluhou skvelého servisu so skóre 15:40, v závere Chorvátovi ďalšie šance nedal.

• Lacko zahral 12 es
  • po 1. a 2. podaní vyhral 74 resp. 73 percent výmen
  • v 3. sete sa blysol tromi čistými hrami

V zajtrajšom semifinále so začiatkom o 14:00 narazí posledný Slovák v „pavúku“ na Estónca Jürgena Zoppa, s ktorým prehral nedávno na ATP turnaji v Štokholme v troch setoch.

Lukáš Lacko po postupe do semifinále:

„Dnešný zápas bol typickou ukážkou toho, ako to chodí v tenise. V prvom sete som hral výborne, na Škugorovi bolo cítiť únavu po náročnom trojsetovom zápase s Mártonom Fucsovicsom. V druhom dejstve sa zlepšil o sto percent, začal kvalitnejšie servovať. Všetku energiu som dal do začiatku tretieho setu a našťastie sa mi ho hneď podarilo brejknúť. Som rád, že som zvládol tlak. Pokiaľ ide o môjho semifinálového súpera Zoppa, je to nevyspytateľný hráč. Nedávno som s ním prehral, teraz sa mu to pokúsim odplatiť. Vracia sa po zranení a ťahá úspešnú šnúru. Je to útočný typ tenistu a mal by mi vyhovovať viac ako obranári.“