Home Najdôležitejšie Kvarteto slovenských žien spoznalo žreb Wimbledonu

Kvarteto slovenských žien spoznalo žreb Wimbledonu

by Michal Pokrivka

LONDÝN – Dominika Cibulková, Magdaléna Rybáriková, Jana Čepelová a Kristína Kučová majú istotu štartu v hlavnej súťaži Wimbledonu. Ako pre ne dopadol žreb?

Dominika Cibulková je pri švrťfinálovej obhajobe nasadenou osmičkou. V 1. kole si zmeria sily s trápiacou sa Nemkou Andreou Petkovičovou. Ak potvrdí rolu favoritky, narazí na víťazku americko-čiernohorskej konfrontácie medzi Jennifer Bradyovou a Dankou Koviničovou. Tretie kolo sľubuje súboj proti 27. nasadenej Ane Konjuhovej z Chorvátska.

Vzhľadom na fantastickú formu vkladajú slovenskí fanúšikovia veľké nádeje do Magdalény Rybárikovej. Rodáčka z Piešťan sa v úvodnom kole stretne s neortodoxne hrajúcou Rumunkou Monicou Niculescuovou. V prípade očakávaného postupu sa zrejme nevyhne Karolíne Plíškovej. Tretia nasadená Češka začne zápasom proti Ruske Jevgeniji Rodinovej. V rovnakej sekcii žrebu je aj 30. nasadená Čang Šuaj z Číny – očakávaná súperka v 3. kole.

Na tráve vie kvalitne zahrať aj Jana Čepelová. V 1. kole ju čaká v repríze nedávneho súboja z Malorky 21. nasadená Francúzka Cartoline Garciová. Janka jej má čo oplácať. Ak uspeje, o 3. kolo sa pobije s Číňankou Tuan Jing-jing alebo s Rumunkou Anou Bogdanovou. Postup medzi 32 najlepších tak nemusí byť pre Košičanku utópiou. Tam by ju zrejme čakala 11. nasadená Češka Petra Kvitová, ktorá je jednou z najväčších favoritiek turnaja.

Posledným slovenským želiezkom je Kristína Kučová. Bratislavčanka začne proti kanadskej kvalifikantke Biance Andreescuovej. V prípadnom 2. kole by Kika vyzvala 19. nasadenú Švajčiarku Timeu Bacsinszkú alebo Portoričanku Mónicu Puigovú. Ak by Slovenka prekvapila a postúpila do 3. kola, papierové predpoklady sľubujú jej súboj s 9. nasadenou Agnieszkou Radwaňskou z Poľska.

Zaujímavé zápasy 1. kola:

(9) Agnieszka Radwaňská vs Jelena Jankovičová

(4) Jelina Svitolinová vs Ashleigh Bartyová

Viktoria Azarenková vs Catherine Bellisová

(25) Carla Suárezová Navarrová vs Eugenie Bouchardová

Kompletný žreb ženskej dvojhry nájdete TU. O mužskom žrebe informujeme TU.

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

fifteen − 7 =