Home Najdôležitejšie Kužmovú po suverénnom postupe čaká ruská prekážka, Kučová podávala na víťazstvo v zápase, ale…

Viktória Kužmová

PETROHRAD – Slovenská tenistka Kristína Kučová neuspela na turnaji WTA v Petrohrade. V sobotňajšom zápase 1. kola kvalifikácie dvojhry podľahla Američanke Caty McNallyovej 6:4, 5:7, 6:7 (5).

Podávala na víťazstvo v zápase

Kučovej nestačil vyhratý úvodný set, keď po brejku v siedmej hre odvrátila v desiatom geme na podaní všetky tri brejkbaly súperky a za 42 minút získala prvé dejstvo triumfom 6:4. V tom druhom po okamžitom brejku viedla 2:0 aj 3:1, ale po stratách servisov v šiestej a následne aj dvanástej hre napokon Američanke podľahla 5:7. Aj v rozhodujúcom sete začala Kučová lepšie, keď síce v úvodnej hre ešte dva brejbaly na podaní súperky zahodila, ale v tretej sa dočkala brejku a po vyhratom podaní viedla následne už 3:1. Za stavu 5:4 podávala Kučová na víťazstvo v zápase, ale nezvládla to a to sa jej stalo osudným. V tajbrejku totiž ťahala za kratší koniec povrazu a prehrala ho 5:7.

Kužmovej sa darilo

Darilo sa naopak Viktórii Kužmovej, ktorá v rovnakej fáze zdolala Španielku Cristinu Bucsovú 6:4, 6:2.

Kužmová do zápasu vstúpila ako víchor, keď po dvoch brejkoch razom vyhrávala už 4:0. V šiestej hre síce sama o jedno podanie prišla, ale za 40 minút ovládla prvé dejstvo 6:4. V tom druhom sme boli svedkami troch brejkov hneď v úvodných troch hrách a Kužmová pridala ešte jeden v siedmej hre, takže sa tešila z hladkého triumfu 6:2. V kvalifikačnom semifinále na slovenskú tenistku čaká domáca Andrejevová, ktorá na úvod vyradila v troch setoch Mladenovičovú (6:3, 6:7, 7:5).

kvalifikácia – 1. kolo: Caty McNallyová (USA) – Kristína KUČOVÁ (SR-12) 4:6, 7:5, 7:6 (5), Viktória KUŽMOVÁ (SR) – Cristina Bucsová (Šp.) 6:4, 6:2

Zdroj: ts, TASR