Home Najdôležitejšie Kovalík sa trápi ďalej: V Rotterdame neuhral proti favoritovi ani set

Kovalík sa trápi ďalej: V Rotterdame neuhral proti favoritovi ani set

ROTTERDAM – Slovenský tenista Jozef Kovalík prehral v sobotnom stretnutí 1. kola kvalifikácie dvojhry na turnaji ATP v Rotterdame s Nemcom Philippom Kohlschreiberom dva razy 4:6.

Kovalík si podanie stratil v tretej hre úvodného setu, ktorý za 37 minút vyhral jeho nemecký súper a v druhom dejstve prišiel o podanie hneď v prvej hre a tak ako v prvom dejstve ani v druhom sa už na brejk nezmohol.

Kovalík mal v zápase jedinú brejkbalovú príležitosť, ktorú nevyužil a Kohlschreiber premenil na brejk dve zo šiestich možností. V boji o hlavný turnaj čaká v kvalifikačnom finále na Nemca bieloruský súper Jegor Gerasimov, ktorý si v úvodnom vystúpení poradil s Danielom Masurom tiež dvakrát 6:4.

Zdroj: ts, TASR