Home Správy Kužmová vkročila do WTA turnaja v Hertogenboschi víťazne

Kužmová vkročila do WTA turnaja v Hertogenboschi víťazne

HERTOGENBOSCH – Slovenská tenistka Viktória Kužmová (81. v hodnotení WTA) zvíťazila v 1. kole turnaja WTA International v Hertogenboschi (250 000 USD, tráva vonku) nad kvalifikantkou Marinou Melnikovovou z Ruska (272. v hodnotení WTA) 6:2, 6:2. Zápas trval 1 hodinu a 5 minút.

V prvom sete odskočila Slovenka na 4:0. Ruska si potom dvakrát podržala servis, čím postupne znížila na 2:5. Keď šla následne Viki servovať na víťazstvo, Melnikovová sa dostala k brejkbalu, premeniť ho však nedokázala. Vzápätí mala slovenská tenistka setbal a úspešne po ňom zakončila prvé dejstvo.

V druhom sete išla Kužmová po brejku do vedenia 2:1. Potom musela na servise odvracať brejkbaly, no situáciu ustála. Neskôr opäť vzala súperke servis a zvýšila už na 5:2. Následne zápas úspešne doservovala.

• Viki pri podávaní na postup viedla 40:0, no nakoniec premenila až po zhode 4. mečbal
  • po druhom servise Ruska uhrala iba 3 body z 12
  • Kužmová ani raz neprišla o servis, hoci súperka mala 4 šance na brejk
  • Melnikovová ani raz nedokázala vyhrať viac ako 3 fiftíny za sebou
  • v novej onlajn verzii renkingu figuruje rodáčka z Košíc už na 76. mieste, čo je jej nové kariérne maximum

V osemfinále si Kužmová zmeria sily so 6. nasadenou Alison van Uytvanckovou, s ktorou prehrala jediný doterajší vzájomný zápas vo februári v Budapešti.