Home Správy Kovalík v Caltanissette začal dobre, no favorita zdolať nedokázal

Kovalík v Caltanissette začal dobre, no favorita zdolať nedokázal

by Jana Sedláková

CALTANISSETTA – Slovenský tenista Jozef Kovalík (149. v hodnotení ATP) prehral s Uruguajcom Pablom Cuevasom (81. v hodnotení ATP) v 1. kole turnaja ATP Challenger v Caltanissette (127 000 EUR +H, antuka vonku) 6:3, 5:7, 4:6.

O osude prvého setu rozhodol jediný brejk. Do vedenia 4:2 sa ním dostal Slovák. Keď podával na víťazstvo, poradil si s troma brejkbalmi, no nakoniec doservoval prvý set úspešne.

V priebehu druhého dejstva si Kovalík vybudoval náskok 3:1. Cuevas sa však po brejku vrátil do zápasu a vyrovnal neskôr na 4:4. Jojo podával na udržanie sa v sete za stavu 5:6, avšak zaváhal, pustil súpera k dvom setbalom a ten premenil druhý z nich.

V rozhodujúcom dejstve si Cuevas vybudoval náskok 4:2. Kovalík sa neskôr vrátil a ribrejkom znížil na 4:5. V ďalšej hre pri servise prehrával už 0:40. Uruguajský hráč na riterne potom premenil 2. mečbal.