Viktória Kužmová
Viktória Kužmová (Foto: TASR/AP - Kin Cheung)

Kužmová v Aucklande so skalpom nasadenej dvojky: Po trojsetovej výhre sa prebojovala do hlavnej súťaže!

AUCKLAND – Slovenská tenistka Viktória Kužmová sa predstaví v hlavnej súťaži na turnaji WTA v novozélandskom Aucklande. V úvode novej sezóny zvládla dvojkolovú kvalifikáciu, v jej finále vyhrala nad druhou nasadenou Varvarou Gračevovou z Ruska po trojsetovej bitke 6:3, 4:6 a 6:3.


Kužmová mala výborný vstup do zápasu, keď od úvodu prehrávala svoju ruskú súperku vo všetkých herných aspektoch. Prvý set mal rýchly spád, po dvoch brejkoch viedla slovenská tenistka 5:1. Gračevová ešte nezložila zbrane a v siedmej hre odvrátila 3 setbaly, následne brejkla Slovenku, ale tá kontrovala ribrejkom a po 33 minútach viedla 1-0.

Druhé dejstvo malo takmer identický priebeh s tým rozdielom, že taktovku nad zápasom prebrala nasadená dvojka kvalifikácie, keď Kužmová nechytila úvod a rýchlo prehrávala 0:4. Aj jej sa podarilo ešte v závere setu znížiť nepriaznivý stav, ale v desiatom geme Gračevová udržala servis a vyrovnala na 1-1.V rozhodujúcom sete obe hráčky výborne servovali, ale v šiestej hre Kužmová prelomila servis súperky a tento gem sa ukázal ako rozhodujúci. Vo zvyšku sady už Ruska nenašla recept na podanie aktuálne 134. hráčky a tak sa zverenkyňa Tomáša Hrunčáka po trojsetovom boji prebojovala do hlavnej súťaže.

Dvadsaťštyriročná rodáčka z Košíc sa v Aucklande predstaví aj vo štvorhre po boku Holanďanky Arantxy Rusovej.

Zdroj: ts, TASR

About Roderik Pastier

Check Also

Jozef Kovalík

Slováci v akcii: Utorok 28. marca

BRATISLAVA – Dnes bude v akcii až 21 slovenských zástupcov. Kovalík a Gombos na challengeroch …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

2 × two =