Home Najdôležitejšie Kužmová v Aucklande bez finále, zastavila ju neobľúbená súperka

Kužmová v Aucklande bez finále, zastavila ju neobľúbená súperka

by David Pavlik

AUCKLAND – Slovenská tenistka Viktória Kužmová neuspela v semifinále WTA turnaja kategórie International v novozélandskom Aucklande.

Zverenkyňa Michala Mertiňáka (50. v poradí WTA) v ňom podľahla druhej nasadenej obhajkyni titulu Julii Görgesovej z Nemecka (14.) 1:6, 6:7(6).

Pre ešte len 20-ročnú Kužmovú sa Nemka stáva doslova postrachom. Prehrala s ňou aj štvrtý vzájomný zápas v priebehu roka, nezískala navyše ani set.

V úvodnom dejstve Görgesová jednoznačne dominovala. Po dvoch brejkoch odskočila na 4:0, pri skóre 5:0 mala dokonca na príjme k dispozícii náskok 40:0. Kužmová síce manko zmazala a získala čestný gem, Nemka ale v nasledujúcej hre s prehľadom spečatila zisk setu.

Podobný vývoj malo v úvode aj druhé dejstvo. Obhajkyňa titulu po brejku unikla na 2:0, pri skóre 4:2 mala k dispozícii ďalší brejkbal. Zostal nevyužitý a Kužmová o malú chvíľu otočila na 5:4. Tesný druhý set napokon rozhodoval tajbrejk. Slovenka v ňom vyrovnala zo 4:6 na 6:6, pri treťom mečbale už ale kapitulovala.

Košičanka si vďaka postupu do aucklandského semifinále pripíše do WTA poradia 110 bodov. V jeho novej verzii sa ocitne na kariérnom maxime v podobe 46. pozície. Preskočí zároveň krajanku Magdalénu Rybárikovú a stane sa národnou dvojkou za Dominikou Cibulkovou. V príprave na Australian Open bude pokračovať na WTA podujatí v Hobarte.

• Kužmová prehrala na esá 4:8