Home Správy Kužmová siahala v 1. kole v Petrohrade na najväčšie víťazstvo kariéry

Kužmová siahala v 1. kole v Petrohrade na najväčšie víťazstvo kariéry

PETROHRAD – Úspešná kvalifikantka Viktória Kužmová prehrala v 1. kole turnaja WTA Premier v ruskom Petrohrade (733 900 USD, tvrdý povrch v hale) s domácou nasadenou osmičkou Dariou Kasatkinovou 6:1, 4:6, 1:6.

Naša tenistka vstúpila do zápasu bez rešpektu. Kvalitne servovala, vo výmenách pretláčala domácu favoritku a do hry zapájala aj dropšoty, a prechody na sieť. V prvom sete dovolila zaskočenej Kasatkinovej jediný gem za stavu 5:0. V 7. hre premenila esom premiérový setbal.

V druhom dejstve pokračovala Viki v aktívnej hre. Ruska síce zlepšila podanie a eliminovala chyby, no za stavu 3:3 udrela košická rodáčka najmä vďaka perfektným krížnym forhendom tretíkrát na príjme. Turnajová osmička triafala po zmene strán čiary, pripísala si ribrejk a v závere sa dobrou defenzívou prepracovala k obratu.

V treťom sete výkon ruskej tenistky gradoval. Zverenkyňa Michala Mertiňáka sa stále spoliehala na svoju agresivitu, hrala dobre, no kľúčové výmeny vychádzali lepšie jej súperke, ktorá získala od stavu 1:1 päť gemov za sebou.