Home Správy Kužmová po veľkom boji do štvrťfinále v Šen-čene

Kužmová po veľkom boji do štvrťfinále v Šen-čene

ŠEN-ČEN – Tretia nasadená Viktória Kužmová zdolala v 2. kole ITF podujatia v čínskom Šen-čene (60 000 USD, tvrdý povrch vonku) Dalilu Jakupovičovú zo Slovinska po setoch 6:4, 5:7, 6:3.

Úvodný set mala lepšie rozohratý slovinská tenistka. Po brejku zo 6. gemu odskočila do vedenia 4:2. Viki tento moment vôbec nepoznačil a v ďalšom priebehu začala dominovať. Lepšie zvládala kľúčové výmeny, z čoho rezultoval obrat na 6:4.

Druhé dejstvo malo divokejší priebeh. Na jeho začiatku viedla Slovenka 2:0, súperka rýchlo vyrovnala, no 5. hra priniesla ďalší Viktóriin úspech na príjme. Rodáčka z Jeseníc následne otočila na 5:3. Naša tenistka ešte dokázala vyrovnať, ale posledné slovo patrilo skúsenejšej Slovinke.

Tá otvorila lepšie aj tretí set. Rodáčka z Košíc sa z útlmu dostala za stavu 0:2, keď zavelila šnúrou štyroch gemov k obratu. V 8. hre odolala pri vlastnom podaní skóre 0:40, vzápätí využila na príjme v poradí štvrtý mečbal.

• zápas priniesol spolu 39 brejkbalov
  • 16 gemov sa hralo cez zhodu
  • Jakupovičová sa dopustila 11 dvojchýb

Viktória Kužmová, ktorú by titul posunul do top 100 rebríčka WTA, narazí vo štvrťfinále na domácu turnajovú päťku Čeng Saj-saj, ktorá si dnes v troch setoch poradila s Taliankou Deborah Chiesovou.