Home Správy Koniec nasadených dvojok v Indian Wells – vypadli Čilič i Wozniacka

Koniec nasadených dvojok v Indian Wells – vypadli Čilič i Wozniacka

INDIAN WELLS – Na turnaji ATP Masters 1000 v Indian Wells dohrávali muži zápasy 3. kola. Na podujatí WTA Premier Mandatory mali ženy na programe osemfinálové 4. kolo. A vypadli papieroví favoriti na postup do finále.

Druhý nasadený Chorvát Marin Čilič sa po finále Australian Open hľadá. V Kalifornii prehral 4:6, 4:6 s 31. nasadeným Philippom Kohlschreiberom z Nemecka. V zápase nepremenil ani jeden zo štyroch brejkbalov, zatiaľ čo súperovi stačila v každom sete jedna možnosť. V úvodnom dejstve sa presadil za stavu 1:1, v druhom pri skóre 3:3. Nemcovi stačilo na komfortné víťazstvo získať na príjme 12 fiftínov.

V mizerných výkonoch pokračuje svetová desiatka a nasadená osmička Američan Jack Sock. Domáci mladík podľahol v prestrelke 6:7(6), 6:4, 4:6 nasadenej dvadsaťosmičke Španielovi Felicianovi Lópezovi. V súboji dvoch celodvorcových hráčov si pripísali obaja po jednom brejku. Socka môže mrzieť premrhaný náskok 4:2 v skrátenej hre prvého setu. V druhej časti bol jasne lepší, no v rozhodujúcom dejstve zaváhal na servise v 5. geme, čo rozhodlo. Tento rok má bilanciu 3 výhry, 7 prehier.

V ženskej časti skončila dvojka žrebu Caroline Wozniacka z Dánska. Dvadsiatej nasadenej Ruske Darii Kasatkinovej podľahla 4:6, 5:7. V prvom dejstve otočila ruská tenistka z 0:3 na 5:3 a koncovku si postrážila. V druhom sete plnom brejkov prehrávala 3:5, ale šnúrou štyroch získaných gemov dokonale schladila dánsku favoritku. Po Petrohrade 2018 ju zdolala druhýkrát za sebou. Zároveň je rozhodnuté, že svetovou jednotkou bude aj v pondelok Rumunka Simona Halepová.