Viktória Kužmová
Viktória Kužmová (Foto: TASR/AP - Andy Brownbill)

Kužmová po postupe do finále neskrývala nadšenie a v boji o titul si verí: Debla si naozaj užívam

LYON – Slovenská tenistka Viktória Kužmová spolu s Holanďankou Arantxou Rusovou postúpili do finále štvorhry na turnaji WTA 250 v Lyone. V piatkovom semifinále si poradili s Bieloruskou Lidzijou Marozavovou a Kazaškou Annou Danilinovou v dvoch setoch 6:3, 6:3.


Viktória Kužmová tento týždeň na turnaji v Lyone potvrdzuje, že aj keď sa jej v singli nedarí, štvorhru si na dvorci užíva. V poslednom období si v nej aj oveľa viac verí, keďže prichádzajú výsledky. Na francúzskom harde zabojuje po boku Holanďanky Arantxy Rusovej už o svoj tretí deblový titul na okruhu WTA. V prípade finálového úspechu sa v rebríčku dokonca posunie na svoje nové kariérne maximum. Tým bola doteraz vo štvorhre 29. priečka, ktorá jej patrí aj aktuálne. 

„S Arantxou hráme spolu štvorhru po prvý raz. Myslím, že hráme dobre, uvoľnene, komunikácia medzi nami veľmi dobre funguje. Obe si debla užívame a na finále sa už veľmi tešíme. V nedeľu dáme do toho rozhodne všetko. Som rada, že tu v Lyone môžem stráviť celý týždeň, pretože mám tento turnaj veľmi rada,“ povedala dvadsaťdvaročná hráčka NTC pre oficiálnu webovú stránku Slovenského tenisového zväzu.Zdroj: TASR, stz.sk

About Roderik Pastier

Check Also

Andrej Martin

Slováci v akcii: Streda 5. máj

BRATISLAVA – Dnešný deň sa na súťažných kurtoch predstavila šestica slovenských zástupcov. Andrej Martin prekvapivo …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

twelve − four =