Home Správy Kužmová zabojuje o finále WTA turnaja v Petrohrade

Kužmová zabojuje o finále WTA turnaja v Petrohrade

PETROHRAD – Viktória Kužmová s Ruskou Annou Kalinskou zdolali vo štvrťfinále štvorhry na WTA Premier turnaji v ruskom Petrohrade (823 000 USD, tvrdý povrch v hale) domáce voľné karty Dariu Mišinovú s Jekaterinou Šalimovovou 6:0, 6:3.

V prvom sete bol slovensko-ruský tandem dominantný. Súperkám uštedril za 18 minút „kanára“, pričom ich len v dvoch gemoch pustil na zhodu. Pri podaní Kužmovej premenil v poradí tretí setbal.

Druhé dejstvo bolo vyrovnanejšie. Domácim tenistkám sa podarilo vyrovnať z 1:3 na 3:3, no v siedmom geme prišli znova o servis, čo sa im stalo osudným. Viki a jej partnerka premenili za stavu 5:3 hneď prvý mečbal na príjme.

• zápas trval iba 50 minút
  • víťazky zvládli na príjme až 60 percent výmen

O svoje prvé WTA finále zabojuje Viki so svojou ruskou rovesníčkou proti rusko-bieloruskej dvojici Veronika Kudermetovová/Vera Lapková alebo proti Belgičankám Kirsten Flipkensovej s Alison van Uytvanckovou.