Home Najdôležitejšie Kužmová finálové derby v Lyone nezvládla: S 18-ročnou českou favoritkou neuhrala ani set

Viktória Kužmová

LYON – Slovenská tenistka Viktória Kužmová neuspela vo finále kvalifikácie na halovom podujatí vo francúzskom Lyone.

V ňom Kužmová dnes hladko podľahla českej favoritke iba 18-ročnej Linde Noskovej, ktorá na výhru potrebovala len 53 minút (6:1, 6:3).

Kužmová od úvodu v derby ťahala za kratší koniec povrazu, hneď v druhej hre zápasu prišla o podanie a v šiestej hre po ďalšej strate prehrávala razom už 1:5.

Naštartovať sa nedokázala ani v druhom sete, keď sa jej síce v štvrtej hre podaril okamžitý ribrejk, ale od stavu 2:2 s mladým českým talentom uhrala už len jedinú hru a neuspela. Nosková v dvojkolovej kvalifikácii nestratila ani set a v Lyone sa môže tešiť na hlavný turnaj.