Home Audio/video VIDEO Kužmovú nepustila do hlavného turnaja: 18-ročný talent Česka vyradil aj bývalú svetovú jednotku a dvojnásobnú grandslamovú víťazku

Linda Nosková

LYON – Iba 18-ročná talentovaná česká tenistka Linda Nosková si na halovom turnaji WTA 250 vo francúzskom Lyone zahrá o štvrťfinále.

Premožiteľka Viktórie Kužmovej v kvalifikačnom finále dnes bez väčších problémov vo Francúzsku vyradila aj bývalú svetovú jednotku a dvojnásobnú grandslamovú šampiónku Garbinu Muguruzovú zo Španielska.

Kužmová finálové derby v Lyone nezvládla: S 18-ročnou českou favoritkou neuhrala ani set

Aktuálne až 82. hráčka sveta dlho nevedela nájsť recept na v skvelej forme hrajúcu českú súperku, keď v prvom sete na podaní Noskovej uhrala len päť fiftínov a za 25 minút schytala debakel, keď sa len veľmi tesne vyhla kanáru (1:6).

V druhom sete sa skúsenej Španielke hru podarilo vyrovnať, ale Nosková dokázala v kľúčovom maratónskom šiestom geme vyrovnať, hoci v ňom musela odvracať päť brejkbalov. Potom už bola na servise opäť bezchybná a premenila prvý mečbal (6:4).

Po dvoch úspešných kvalifikačných dueloch tak v Lyone ani do tretice nestratila mladá Češka set a v boji o štvrtťfinále si zahrá s nasadenou Egypťankou Majar Šerífovou, s ktorou v jedinom vzájomnom súboji na antuke v Prahe padla v dvoch setoch.