Home Najdôležitejšie Kužmová na WTA turnaji v Dubaji s najväčším víťazstvom kariéry

Kužmová na WTA turnaji v Dubaji s najväčším víťazstvom kariéry

DUBAJ – Viktória Kužmová zdolala v 2. kole turnaja kategórie WTA Premier 5 v Dubaji (2 828 000 USD, tvrdý povrch vonku) siedmu nasadenú Kiki Bertensovú z Holandska 6:2, 4:6, 7:6(6).

Košická rodáčka mala nervóznejší vstup do zápasu. Na okamžitú stratu podania však reagovala ribrejkom, keď postupne zvyšovala úderovú istotu. V ďalšom priebehu zväčša diktovala tempo výmen a vypracovala si náskok 4:1. Vďaka výbornému výkonu zvládla aj koncovku prvého setu. Prvé dva setbaly na príjme za stavu 5:2 síce nevyužila, pri treťom jej však pomohla Bertensová bekhendovou nevynútenou chybou.

Na začiatku druhého dejstva išla úroveň Holanďankinej hry nahor. Po brejku na 3:2 mohla mať momentum na svojej strane, no po zmene strán jej nepadal prvý servis, čo Viki využila na ribrejk. Za stavu 4:3 nepremenila možno rozhodujúci brejkbal, stratila istotu a záver patril favoritke – 6:4.

V úvode tretieho setu ustála naša tenistka tlak súperky a za stavu 2:1 zaknihovala po skvelej kombinácii úderov brejk. V šiestom geme mala štyri šance na pridanie poistky. Svetová osmička však dobre zapodávala a znížila na 2:4. Slovenka mohla duel ukončiť pri skóre 5:3. Pri mečbale ju ale holandská hráčka schladila víťazným riternom a zakrátko vyrovnala. Víťazku musela nakoniec určiť skrátená hra. Zverenkyňa Michala Mertiňáka v nej prežila stav 0:3, odolala mečbalu a získala ju pomerom 8:6.