Home Australian Open Krutá diagnóza, ktorú už nikdy nechcela počuť: Americkú legendu na Australian Open neuvidíme

Krutá diagnóza, ktorú už nikdy nechcela počuť: Americkú legendu na Australian Open neuvidíme

by Majo Malinovský
Tenisová raketa, Tenisová loptička, Tenis

NEW YORK – Bývalej americkej tenistke Chris Evertovej opäť diagnostikovali rakovinu vaječníkov.

V januári tohto roka pritom lekári tvrdili, že 18-násobná grandslamová šampiónka má najhoršie za sebou a na 90 percent sa jej rakovina nevráti. Evertová, ktorá bojuje s vážnou chorobou od januára 2022, má z genetického hľadiska zvýšené riziko vzniku rakoviny. Pred troma rokmi zomrela na rovnakú diagnózu jej sestra Jeanne.

Kvôli tomu ju neuvidíme ani na nadchádzajúcom Australian Open, kde mala pracovať pre televíziu ESPN, tá s vysvetlením o zdravotných problémoch legendy informovala.Diagnóza, ktorú nikdy nechcela počuť

“Odkedy mi pred dvoma rokmi prvýkrát diagnostikovali rakovinu, o svojich skúsenostiach som rozprávala veľmi otvorene. Chcem vás všetkých informovať, že moja rakovina je späť. Samozrejme, už som o tejto diagnóze nikdy nechcela počuť, no mám šťastie, že som sa o nej dozvedela skoro,” citovala ju agentúra DPA.

Chris Evertová
Chris Evertová (Foto: TASR/AP – Michael Dwyer)

Včasné odhalenie zachraňuje životy

Šesťdesiatosemročná Evertová podstúpila operáciu, pri ktorej jej z oblasti panvy odstránili rakovinové bunky. Teraz ju čaká chemoterapia, pre ktorú vynechá komentátorskú účasť na januárovom Australian Open. Američanka však sľúbila, že na zvyšok grandslamovej sezóny bude pripravená. “Vyzývam každého, aby sa pozrel na svoju rodinnú históriu, včasné odhalenie zachraňuje životy. Počas sviatkov buďte za vaše zdravie vďační,” apelovala na verejnosť.

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

fifteen + seventeen =