Home Správy Kližan v Sofii napriek výbornému štartu Wawrinku nezaskočil

Kližan v Sofii napriek výbornému štartu Wawrinku nezaskočil

SOFIA – Úspešný kvalifikant Martin Kližan prehral v 2. kole turnaja kategórie ATP 250 v bulharskej Sofii (501 345 EUR, tvrdý povrch v hale) s najvyššie nasadeným Švajčiarom Stanom Wawrinkom po setoch 6:4, 2:6, 3:6.

V úvodnom sete bola na Wawrinkovi badateľná chýbajúca zápasová prax. Vo výmenách častejšie kazil a za stavu 3:3 stratil čistou hrou podanie. Bratislavčan brejk potvrdil, hoci pustil súpera k šanci na bleskovú kontru. Sústredene pôsobiaci Slovák zvládol aj koncovku. V 10. geme využil celkovo druhý setbal.

Na začiatku druhého dejstva videli diváci brejkbaly na oboch stranách. Úspešnej realizácie sa dočkal za stavu 2:1 švajčiarsky tenista. Bol to z jeho pohľadu kľúčový moment, v ďalšom priebehu dominoval pri vlastnom servise i na príjme.

V otváracej hre rozhodujúceho setu si poradil rodák z Lausannu so skóre 15:40. Znova ho to výrazne povzbudilo a podobne ako v predošlom dejstve sa za stavu 2:1 presadil na riterne. V závere už nepustil Martina k šanci na ribrejk.