Home Správy Kližan vyradil v 1. kole ATP turnaja v Mníchove bývalého člena top 10

Kližan vyradil v 1. kole ATP turnaja v Mníchove bývalého člena top 10

MNÍCHOV – Martin Kližan zvíťazil v 1. kole turnaja kategórie ATP 250 v Mníchove (586 140 EUR, antuka vonku) nad Ernestsom Gulbisom z Lotyšska po setoch 6:3, 7:5.

Rodák z Petržalky začal stretnutie na príjme a najlepšie ako mohol – získal 11 loptičiek po sebe. Stav 3:0 bol logickým vyústením úvodu zápasu. Prvý víťazný gem si pripísal Gulbis až pri svojom treťom podaní. Tento moment ho nakopol a začal klásť Martinovi výraznejší odpor. Podarilo sa mu zdramatizovať priebeh setu, keď v ôsmej hre odvrátil tri setbaly a vybojoval si ribrejk. Na podaní však vzápätí nezískal ani fiftín a po 44 minútach sa úvodný set skončil.

V druhom dejstve na vlastnom podaní Kližan nemal najlepšie čísla. Na riterne nedokázal využiť dve šance. Strata servisu v piatom geme znamenala pre zverenca Dominika Hrbatého nevítané komplikácie, ale v ďalšom maratónskom geme svoje zaváhanie napravil získaním ribrejku. V druhej polovici setu si obaja hráči strážili podania. Štatisticky mal stále prevahu Lotyš – bol lepší v odvracaní brejkbalov aj v získavaní bodov po prvom podaní. V dôležitej desiatej hre sa do vedenia 0:30 dostal Kližan ale k mečbalu sa neprepracoval. Šancu premeniť mečbal dostal až v 12. hre na príjme. Štyri víťazné lopty za sebou znamenali postup.

• Kližan odvrátil viac brejkbalov – 7/9
  • urobil len jednu dvojchybu
  • bol lepší aj v získavaní bodov po druhom servise – 19/35 vs 11/36
  • vzájomnú bilanciu upravil na 3:1

V 2. kole narazí zverenec Dominika Hrbatého na taliansku trojku žrebu Marca Cecchinata.