Home Správy Sebavedome hrajúca Čepelová do 2. kola WTA turnaja v Prahe

Sebavedome hrajúca Čepelová do 2. kola WTA turnaja v Prahe

PRAHA – Na voľnú kartu hrajúca Jana Čepelová zdolala 1. kole turnaja WTA International v Prahe (250 000 USD, antuka vonku) Švajčiarku Stefanie Vögeleovú 6:1, 6:2.

V úvodnom geme bola Janka na podaní nesmierne agresívna a pripísala si bod vďaka víťazným úderom. Darilo sa jej aj na riterne, kde si najmä vďaka skvelej obrane vybojovala brejkbaly. Premenila druhú príležitosť. V útočnej hre pokračovala aj v ďalšom priebehu, víťazné údery pribúdali s každou ďalšou loptičkou. Švajčiarka sa prvýkrát tešila až vo štvrtej hre, Košičanka však naďalej diktovala tempo a v šiestom geme znova vzala servis súperke. Následne využila na vlastnom servise hneď prvú šancu vďaka „prasiatku“ a uzavrela úvodný set pomerom 6:1.

Druhý set začala podaním Vögeleová, Čepelovej znova skvele fungoval ritern. Získaný brejk však nedokázala potvrdiť na vlastnom podaní vinou nevynútených chýb. Nečakaná komplikácia ju nevyviedla z miery a taktiku nezmenila ani v ďalšom priebehu. Švajčiarka udržala svoj druhý servis v piatej hre, podarilo sa jej pritvrdiť. Košičanka zareagovala a k škále víťazných úderov pridala aj stopbaly. V záverečnom geme zápasu držala súperku ďaleko za základnou čiarou a zápas ukončila rovnakým spôsobom ako prvý set – „prasiatkom“.

• zápas trval len 59 minút
  • Čepelová stratila pri svojom podaní iba 9 výmen
  • na príjme 2. servisu bodovala v 79 percentách prípadov

V ďalšom kole sa Slovenka stretne s domácou nasadenou šestkou Kateřinou Siniakovou. V Prahe sa dnes darilo i ďalšej slovenskej tenistke, Anne Karolíne Schmiedlovej, ktorá porazila v derby Viktóriu Kužmovú.