Home Najdôležitejšie Kližan šokoval na ATP turnaji v Kitzbüheli – po veľkom boji zdolal Thiema

Kližan šokoval na ATP turnaji v Kitzbüheli – po veľkom boji zdolal Thiema

by Michal Pokrivka

KITZBÜHEL – Úspešný kvalifikant Martin Kližan zdolal v 2. kole turnaja kategórie ATP 250 v rakúskom Kitzbüheli (501 345 EUR, antuka vonku) najvyššie nasadeného domáceho tenistu Dominica Thiema 6:1, 1:6, 7:5.

V úvodnom sete bratislavský rodák jasne dominoval. Hral aktívne, presne a mdlo pôsobiaceho súpera k ničomu nepustil. Od stavu 1:1 získal päť gemov za sebou. Pri vlastnom podaní stratil len dva fiftíny.

Na začiatku druhého dejstva sa domáci miláčik zmobilizoval a rýchlo si vybudoval náskok 3:0. Martin sa mohol vrátiť do hry v 5. geme, ale nepremenil tri brejkbaly. Rakúšan žiadne ďalšie komplikácie nedopustil, po výsledku 6:1 si vynútil rozhodujúci set.

Pokračoval v ňom zlepšenom výkone, no „Kližo“ srdnato bojoval. Za stavu 2:2 odolal trom brejkbalom, ďalšiu hrozbu zažehnal v 11. geme. Po zmene strán sa famózne bránil a pri druhom mečbale mu favorit pomohol pokazeným volejom.

Zaujalo nás:

  • Kližan zvládol pri vlastnom servise úvodných 14 výmen zápasu
  • po 1. i 2. podaní bodoval v 70 percentách prípadov
  • vo vzájomnej bilancii s Thiemom upravil na 3:1
  • rakúsky tenista prehral 5. z posledných 8 zápasov

O semifinále sa pobije zverenec Dominika Hrbatého s ôsmym nasadeným Srbom Dušanom Lajovičom. Už má istých 57 bodov do hodnotenia ATP, v ktorého onlajn verzii sa nachádza na 102. mieste.

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

5 × 2 =