Home Správy Druhý hrací deň v Piešťanoch: Semjan uspel v derby, program narušil dážď

Druhý hrací deň v Piešťanoch: Semjan uspel v derby, program narušil dážď

PIEŠŤANY – Na ITF Futures turnaji v Piešťanoch (15 000 USD, antuka vonku) sa dnes mali dohrať zápasy 1. kola s bohatou účasťou Slovákov. Dážď sa postaral o to, že postúpiť stihli len Marek Semjan a Patrik Néma.

Semjan zvládol slovenské derby

Marek Semjan nadviazal proti voľnej karte Petrovi Vajdovi na dobré výkony z kvalifikácie. V prvom sete viedol už 4:0, a hoci sa jeho súper priblížil na rozdiel jedného gemu, v koncovke Marka podržalo podanie. V druhom dejstve zareagoval Peter promptne na rýchlu stratu servisu, no v závere zavážili skúsenosti. Úspešný kvalifikant otočil z 3:4 na 6:4. Ďalším súperom 30-ročného rodáka z Bratislavy bude siedmy nasadený Talian Antonio Massara.

• (Q) Marek Semjan vs (WC) Peter Vajda 6:4, 6:4

Néma ukončil minisériu prehier

Štvrtý nasadený Patrik Néma za sebou nemá ideálne obdobie. Od konca marca, keď sa zranil, sa na kurtoch trápil. V Piešťanoch pretrhol šnúru troch prehier, keď zdolal Čecha Ondřeja Krsteva. V úvodnom dejstve síce dovolil súperovi obrat z 1:3 na 4:3, ale ďalšie tri gemy ovládol. Druhý set ovládol Krstev, ktorý kraľoval od stavu 3:2. V rozhodujúcej časti stačil čoraz lepšie servujúcemu Patrikovi brejk z 5. gemu. O štvrťfinále zabojuje proti ruskému kvalifikantovi Alexandrovi Ševčenkovi.

• (4) Patrik Néma vs Ondřej Krstev 6:4, 2:6, 6:4

Hodor a Šproch neprekvapili

Kvalifikant Samuel Hodor nedokázal prekvapiť turnajovú šestku Pietra Licciardiho z Talianska. V prvom sete išiel po brejku do vedenia 4:3, ale viac mu súper nedovolil. V druhom zas nepotvrdil brejk na 2:1 a v 10. hre nezvládol servis na udržanie sa v zápase. Dominik Šproch štartujúci na voľnú kartu uhral proti maďarskému kvalifikantovi Fábiánovi Marozsánovi iba štyri gemy. V prvom sete vyrovnal z 0:2 na 2:2 a do rovnakého skóre držal so súperom krok aj v druhej časti.

• (Q) Samuel Hodor vs (6) Pietro Licciardi 4:6, 4:6
  • (WC) Dominik Šproch vs (Q) Fábián Marozsán 2:6, 2:6

Ostatných zastavil dážď

Na voľnú kartu hrajúci Martin Fekiač nedohral duel proti Čechovi Petrovi Hájkovi. Stav je z jeho pohľadu 3:6, 2:2. Michal Selecký a Tomáš Vanko rozohrajú svoje zápasy 1. kola až zajtra, keď by sa zároveň malo zvládnuť kompletné 2. kolo.