Foto: TASR

Kližan na prahu 3. kola Roland Garros, z kurtu ho vyhnala tma

PARÍŽ – Martin Kližan nestihol dohrať zápas 2. kola grandslamového Roland Garros (42 661 000 EUR, antuka vonku). Za priaznivého stavu 7:6(4), 2:6, 6:3, 3:1 bol jeho duel s 22. nasadeným Francúzom Lucasom Pouillem pre tmu prerušený.

Úvod bol ako na hojdačke. Obaja sa snažili tvoriť, no robili dosť chýb. „Kližo“ začal brejkom, následne stratil tri gemy za sebou, ale rýchlo sa dotiahol na 3:3. Ďalší priebeh prvého setu sa už niesol v znamení spoľahlivého servisu a rozhodnúť musela skrátená hra. Bratislavský rodák v nej mal manko 2:4, vďaka výdatnej pomoci súperových chýb však získal nasledujúcich päť výmen.

Druhé dejstvo otvoril Pouille brejkom a v ďalšom priebehu bol výrazne konzistentnejší. Množstvo nevynútených stlačil na minimum, bol trpezlivý. Za stavu 3:2 ustál jediný brejkbal Slováka a v závere jasne dominoval – 6:2.

Aj tretí set sa začal brejkom v prospech Francúza. Pri jeho potvrdzovaní „prežil“ dve hrozby straty podania a odskočil na rozdiel dvoch hier. Bol to však Martin, kto bol v týchto fázach lepším hráčom, nepresnosti pre zmenu eliminoval on a po zaslúženom ribrejku vyrovnal na 3:3. Na pozitívnej vlne sa zviezol napokon až k víťazstvu 6:3.

Štvrtý set sa začal znova úspechom hráča na príjme. Tentoraz ním bol zverenec Dominika Hrbatého. O chvíľu mohol domáceho matadora zlomiť, ale tri brejkbaly na 3:0 nevyužil. Pri svojom servise vzápätí odvrátil forhendovými projektilmi dva brejkbaly, zvýšil na 3:1, keď duel pre tmu prerušili.

Dohrávka príde na rad zajtra približne o 12:30 po zápase medzi Češkou Karolínou Plíškovou a Chorvátkou Petrou Martičovou.

About Michal Pokrivka

Check Also

Cameron Norrie, ATP Rím

Norrie sa vyjadril ku kritike Djokoviča za správanie v Ríme: Chcel som vyhrať

PARÍŽ – Britský tenista Cameron Norrie odmieta tvrdenia Srba Novaka Djokoviča o jeho nešportovom správaní …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

five × two =