Home Najdôležitejšie Kleinove výkony v Davis Cupe neboli prekvapením: V Marseille po vyradení talentovaného Francúza zabojuje o hlavnú súťaž

Kleinove výkony v Davis Cupe neboli prekvapením: V Marseille po vyradení talentovaného Francúza zabojuje o hlavnú súťaž

by Roderik Pastier
Lukáš Klein

MARSEILLE – Slovenský tenista Lukáš Klein postúpil na turnaji v Marseille do finále kvalifikácie. Nasadená dvojka zdolala domáceho držiteľa divokej karty Clementa Chidekha po setoch 4:6, 7:5. 7:6(1).


Prvé dejstvo prinieslo až päť brejkov, keď sa obaja tenisti dokázali presadzovať na returne. Klein napriek dvom strateným servisom ešte viedol 4:3, ale francúzsky mladík sériou troch hier otočil stav prvého setu a ujal sa vedenia v zápase.

Od druhého setu začali dominovať servisy a v šiestej hre slovenský tenista brejkom zvyšoval na 4:2. Chidekh kontroval ribrejkom, ale v koncovke bol úspešnejší Klein a vyrovnal na 1:1.

Rozhodujúci set s tajbrejkovým rozuzlením

V rozhodujúcej sade sa hralo napriek pár príležitostiam na oboch stranách bez brejkov a o osude vyrovnaného duelu musela rozhodnúť až skrátená hra. V nej Klein rýchlo odskočil na 5-1 a už nemal problém doviesť zápas do úspešného konca.Vo finále kvalifikácie narazí 144. hráč sveta na Maďara Zsombora Pirosa, ktorý si poľahky poradil s ďalším Francúzom Guinardom 6:4 a 7:5.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

1 comment

Slováci v akcii: Nedeľa 19. februára 19 februára, 2023 - 3:40 pm

[…] Kleinove výkony v Davis Cupe neboli prekvapením: V Marseille po vyradení talentovaného Francúza… […]

Reply

Leave a Comment

5 × one =