Lukáš Klein, Ortisei challenger
Lukáš Klein (Foto: Internazionali Tennis Val Gardena - Challenger Ortisei/R.Strimmer)

Klein sa tretej trofeje nedočkal: Vo finále nenašiel recept na kvalitný servis chorvátskeho bombardéra

ORTISEI – Slovenský tenista Lukáš Klein na challengerovom halovom podujatí v talianskom Ortisei svoju tretiu tohtosezónnu turnajovú trofej nezískal.


Slovenská turnajová sedmička v dnešnom finálovom súboji proti chorvátskemu súperovi nenašla účinnú protizbraň na kvalitný servis súpera a Borna Gojo za hodinu aj 25 minút zvíťazil po setoch 7:6(4), 6:3. Klein si za celý zápas nevypracoval ani jedinú brejkbalovú príležitosť, jeho súper na brejk premenil jeden zo siedmich, Gojo zaznamenal až desať es, Klein kontroval len tromi.

Na prvom podaní súpera uhral Klein za celý zápas len štyri loptičky, Gojo mal 91-percentnú úspešnosť po prvom a 51-percentnú úspešnosť po druhom servise.Zverenec trénera Petra Vlka a kondičného Dávida Olasza tak v prvom vzájomnom súboji s Chorvátom neuspel a po dvoch predchádzajúcich finálových triumfoch v nemeckom Troisdorfe a v španielskom Alicante do tretice v boji o titul neuspel.

Zdroj: ts

About Majo Malinovský

Check Also

Slovensko, Davis Cup, Peter Benjamín Privara, Lukáš Pokorný, Igor Zelenay, Lukáš Klein, Jozef Kovalík, Alex Molčan, Tibor Tóth

Vymaľované bolo už po štvorhre! Ohlasy holandských médií po najrýchlejšom triumfe nad Slovenskom

AMSTERDAM – Ohlasy holandských médií na víťazstvo 4:0 nad tenistami Slovenska v kvalifikácii o postup …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

10 − three =