Home Správy Klein po bojovnom výkone v 3. kole Slovak Open končí na rakete jednotky

Klein po bojovnom výkone v 3. kole Slovak Open končí na rakete jednotky

Lukáš Klein

BRATISLAVA – Na voľnú kartu hrajúci Lukáš Klein prehral v 3. kole turnaja ATP Challenger 110 v Bratislave (114 800 EUR +H, tvrdý povrch v hale) s nasadenou jednotkou Michailom Kukuškinom z Kazachstanu 3:6, 7:6(4), 4:6.

Lukáš prišiel o svoj servis už v treťom geme úvodného setu. Kukuškin zužitkoval druhý brejkbal. Rodák zo Spiša sa vzápätí pokúsil o ribrejk, dosiahol však len na zhodu. Príležitostí na vyrovnanie stavu sa napokon dočkal v šiestej a ôsmej hre – najvyššie nasadený tenista ich odvrátil. Pri skóre 5:3 udrel na riterne po druhý raz, premenenie setbalu odobrilo „jastrabie oko“.

Klein sa za stavu 2:2 v druhom dejstve prepracoval k trojici brejkbalových príležitostí, no premárnil ich. V nasledujúcej hre si vybral slabšiu chvíľu na servise a čelil stavu 0:40. Situáciu zvládol majstrovsky – piatimi víťaznými loptami za sebou. Nakoniec rozhodovala skrátená hra. Obaja tenisti pôsobili suverénne, prvý minibrejk získal Slovák v ôsmej výmene. Nadobudnutá výhoda sa v závere ukázala byť dostatočná.

Dôležitým momentom záverečného setu bol gem číslo šesť. Slovák vyhral na riterne úvodné tri výmeny, dobre rozbehnutý priebeh opätovne nedoviedol do zdarného konca. Pravidlo „nedáš-dostaneš“ z kolektívnych športov tentoraz platilo aj na kurte – v nasledujúcej hre prišiel o servis. Nasledovala séria brejkov, ktorá sa skončila až úspešným servisgemom Kukuškina, ktorý využil druhý mečbal pri skóre 5:4, 40:30

• Klein mal 11 šancí na zisk brejku, využil jedinú
  • po druhom podaní zvládol 70 percent výmen

„Chlieb sa lámal v treťom sete, v ktorom som nevyužil milión šancí. Dvakrát som si prehral podanie a Kukuškin to využil. V dôležitých momentoch si dokázal pomôcť kvalitným podaním alebo ma zatlačiť. Za stavu 3:2 v treťom sete som pri jeho servise viedol 40:0, no potom mu vyšli tri prvé podania,“ uviedol po zápase slovenský hráč, ktorý si do rebríčka ATP pripíše 9 bodov.