Home Najdôležitejšie Klein je v Ostrave po ďalšej dvojsetovej výhre už v osemfinále: Čaká ho federálne derby so skúseným Rosolom

Lukáš Klein

OSTRAVA – Slovenský tenista Lukáš Klein postúpil na turnaji v Ostrave už do osemfinále. V prvom kole zdolal kanadského tenistu Petra Polanskeho 6:3, 7:5.

Klein mal výborný vstup do zápasu, keď po brejku a následných odvrátených brejkbaloch viedol už 3:0. V ďalšom priebehu prvého setu si obaja tenisti držali svoje servisy a neboli sme svedkami žiadneho ďalšieho brejku. Po 30 minútach viedol slovenský tenista 1:0.

Druhý set sa niesol v podstatne vyrovnanejšom duchu. V prvých štyroch gemoch si obaja aktéri bez brejkbalovej príležitosti podržali podania, ale v piatej hre Klein využil prvý brejkbal a viedol 3:2. Za stavu 5:4 šiel 269. hráč sveta podávať na víťazstvo v zápase, ale Polansky sa prelomeným podaním dostal späť do boja o druhú sadu. Klein kontroval ribrejkom a postúpil do osemfinále, kde na neho čaká skúsený Čech Rosol.