Home Najdôležitejšie Cenný skalp Molčana v Ostrave: V prvom kole vyradil bývalú juniorskú osmičku a narazí na ďalší juhoamerický talent

OSTRAVA – Slovenský tenista Alex Molčan si pripísal hladké víťazstvo nad druhým nasadeným Brazílčanom Thiagom Seybothom Wildom (124. ATP), ktorý je v rebríčku ATP o 150 priečok vyššie ako zverenec Ladislava Simona. Dvadsaťtriročný rodák z Prešova zvíťazil 6:1, 6:4 za 77 minút.

Molčan od úvodu zápasu potvrdzoval výbornú formu, ktorú si priniesol z kvalifikácie. V treťom geme ešte musel odvracať dve brejkbalové príležitosti brazílskeho tenistu, ale v ďalšej hre už prelomil podanie a strhol vedenie na svoju stranu. Od stavu 2:1 pre Molčana, Seyboth Wild neuhral v úvodnej sade ani gem a po 27 minútach prehrával 1:0.

Druhý set ukázal 124. hráč sveta kvalitu a po brejku v štvrtej hre a následnom potvrdení prelomeného podania viedol už 4:1. V tú chvíľu len málokto veril, že rodák z Prešova ešte môže zvrátiť nepriaznivý vývoj druhej sady, ale Molčan fantastickou sériou piatich vyhraných gemov v rade otočil druhý set a v desiatom geme po odvrátení troch brejkbalov využil hneď prvý mečbal a postúpil do osemfinále.

V boji o štvrťfinále narazí 276. hráč sveta na nenasadeného Argentínčana Sebastiana Baeza, ktorý v prvom kole nemal problém s domácim držiteľom divokej karty Krumichom a zvíťazil hladko dvakrát 6:2.

Zdroj: ts, stz.sk