Home Správy Obhajkyňa titulu Kerberová senzačne končí v 2. kole Wimbledonu

Obhajkyňa titulu Kerberová senzačne končí v 2. kole Wimbledonu

LONDÝN – Piata nasadená Nemka Angelique Kerberová nestačila v 2. kole grandslamového Wimbledonu (38 000 000 GBP, tráva vonku) na americkú „lucky loserku“ Lauren Davisovú po setoch 6:2, 2:6, 1:6.

V úvodnom sete nič nenasvedčovalo tomu, že by sa v Londýne mohla zrodiť senzácia. Nemecká tenistka robila výrazne menej nevynútených chýb, a hoci prehrávala 0:1 i 1:2 s brejkom, od štvrtého gemu na kurte kraľovala.

Aj druhé dejstvo sa začalo sériou troch prelomených servisov. Tentoraz sa subtílnej Američanke následne podarilo zvýšiť na 3:1. Bol to dôležitý moment, v ďalšom priebehu produkovala množstvo víťazných úderov a po odvrátení troch šancí Kerberovej vyrovnať na 3:3 už favoritku k ničomu nepustila.

V treťom sete nevyužila Nemka brejkbal na 2:0, čo ju nalomilo. V ďalších minútach častejšie kazila, naďalej bola zväčša pod tlakom. Americká tenistka otočila na 5:1 a za tohto stavu zužitkovala na riterne v poradí tretí mečbal.

• Davisová prestrieľala favoritku 45:13 na víťazné údery
  • na Wimbledone čelila mečbalu už v 1. kole kvalifikácie proti Holanďanke Bibiane Schoofsovej, vo finále eliminácie skončila na rakete krajanky Kristie Ahnovej
  • Kerberová skončila skôr ako v 3. kole Wimbledonu premiérovo od edície 2013

Ďalšou súperkou americkej víťazky bude 30. nasadená Carla Suárezová Navarrová zo Španielska. Neúspešnú obhajkyňu titulu čaká v renkingu pád prinajlepšom na 12. miesto.