Home Správy Katarína Kužmová vyhrala prvý turnaj v kariére – dobyla štvorhru v Tabarke

Katarína Kužmová vyhrala prvý turnaj v kariére – dobyla štvorhru v Tabarke

Katarína Kužmová

TABARKA – Katarína Kužmová spolu so Srbkou Elenou Milovanovičovou zvíťazilo vo finále turnaja ITF World Tennis Tour v Tabarke  (15 000 USD, antuka vonku) nad taliansko-egyptským párom Beatrice Lombardová a Sandra Samirová po setoch 3:6, 6:3, 10:7.

Na začiatku zápasu viedli Kužmová a Milovanovičová 2:1 s brejkom. Potom však ich súperky set otočili, povolili im už iba jeden gem a tešili sa z výhry.

V druhom sete mal slovensko-srbský pár náskok 4:1. Lombardová a Samirová potom získali na servise dve hry. No Kužmová a Milovanovičová doservovali set a vynútili si supertajbrejk.

V ňom ovládli šesť z posledných siedmich výmen a rozhodli o triumfe.