Home Najdôležitejšie Karlovič otvorene: V roku 2013 som sa obával o svoj život

Karlovič otvorene: V roku 2013 som sa obával o svoj život

by Roderik Pastier

Ivo Karlovič (40) je každému tenisovému priaznivcovi známy predovšetkým svojím tvrdým podaním. V rozhovore však prezradil, že aj napriek svojej urastenej postave sa v roku 2013 bál, že zomrie.


Na konci dňa si nevedel spomenúť ani na svoje meno

Chorvát sa v rozhovore podelil so svojim zážitkom: „Pamätám si, že som bol v mojom dome na Miami. Ráno o ôsmej som sa zobudil a začal cítiť akési brnenie v ruke. Neupriamoval som na to pozornosť, myslel som si, že príčinou môže byť nesprávne poloha v spánku. Po pár minútach sa ma moja manželka pýtala otázku a ja som nedokázal odpovedať. Na konci dňa som nevedel ani ako sa volám a v ktorom roku žijem.”

https://www.youtube.com/watch?v=Q0dhbBTqPAU

Príčinou uštipnutie hmyzom

Príčinou, ktorá mohla Karlovičovi zapríčiniť stratu pamäti mohlo byť uštipnutie bližšie nešpecifickým hmyzom. Následne mu bola diagnostikovaná encefalitída.Karlovič v závere rozhovoru priznal, že minuloročné pôsobenie na okruhu bolo pre neho veľmi komplikované. „Stratil som túžbu trénovať a súťažiť. Na Roland Garros som išiel s myšlienkou, čo najrýchlejšie skončiť a vrátiť sa domov. Keď som prehral, nevadilo mi to, to bol aj dôsledok, prečo som v rankingu klesol o niekoľko desiatok miest. Mojim snom pred koncom kariéry bolo hrať na Australian Open 2020, preto som sa musel zúčastniť na piatich challengeroch. Podarilo sa mi to, vyhral som turnaj v indickom Pune a mohol som štartovať na obľúbenom grandslame,” priznal hráč so smrteľným servisom.

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

12 + 3 =