Carlos Alcaraz, Roland Garros 2023
Carlos Alcaraz (Foto: TASR/AP - Thibault Camus)

John McEnroe o Alcarazovi: Kompletnejšieho hráča v 20 rokoch som nevidel, má len jednu slabinu

Legendárny John McEnroe vyhlásil, že kompletnejšieho hráča v 20 rokoch, akým je Carlos Alcaraz, ešte nevidel. Má len jednu slabinu


Carlos Alcaraz vlani získal svoj premiérový grandslamový titul na US Open a stal sa historicky najmladšou jednotkou. 20-ročný Španiel je pri neúčasti krajana Rafaela Nadala jedným z top favoritov na zisk titulu na prebiehajúcom Roland Garros.

Alcaraz sa cez Cobolliho a Daniela dostal v Paríži do tretieho kola, v ktorom ho čaká Kanaďan Denis Shapovalov.

O Alcarazovi hovoril legendárny John McEnroe pre Eurosport. „V tomto bode sa zdá, že len obloha je jeho limitom. Očakávania sú tak vysoké. Aj keď je na ňom veľký tlak, zdá sa, že to zvláda neskutočne dobre. V určitom okamihu ho to zasiahne a my len dúfame, že na to bude pripravený.”

Alcaraz má v tejto sezóne na konte 32 víťazstiev a len tri porážky. McEnroe ho označil za najkompletnejšieho hráča, akého v 20 rokoch videl.

„Pravdupovediac si myslím, že je to kompletný hráč. Jeho bekhend by mohol byť lepší. Dal by som všetkým jeho atribútom A alebo A+. Jeho bekhend by bol B+. To neznamená, že je to zlé,” analyzoval hru Španiela.

„Nerobím si srandu. Toto je to najlepšie, čo som kedy videl u 20-ročného hráča, čo sa týka kompletnosti. Sampras mal najväčší servis, aký som kedy videl. Mohol niekto v tom veku takto podávať? Becker bol ďalší. Peteov bekhend bol slabší a Boris sa pravdepodobne nepohyboval tak dobre, ako ostatní chlapci,” vrátil sa Američan k velikánom minulých dôb.

Naplní Alcaraz obrovské očakávania a ustojí veľký tlak?About Jaroslav Šípkar

Check Also

Petra Kvitová

VIDEO Viac ako trojhodinový boj: Česká bojovníčka Kvitová v Pekingu predĺžila parádnu sériu a čaká ju ruská súperka

PEKING – Česká tenistka Petra Kvitová na prestížnom podujatí s dotáciou takmer štyri milióny dolárov …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

16 − five =