Home Najdôležitejšie Fantastická správa z Paríža: Schmiedlová na Roland Garros pomstila Kučovú a môže vylepšiť svoje maximum!

Fantastická správa z Paríža: Schmiedlová na Roland Garros pomstila Kučovú a môže vylepšiť svoje maximum!

by Majo Malinovský
Anna Karolína Schmiedlová, Roland Garros 2023

PARÍŽ – Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová sa prebojovala už do 3. kola dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros.


V druhom kole zdolala prvýkrát v kariére španielsku “lucky loserku” Alionu Bolsovovú 6:3, 6:4. Na parížskej antuke vyrovnala svoje maximum z rokov 2020 a 2014.

Anna Karolína Schmiedlová, Roland Garros 2023
Anna Karolína Schmiedlová (Foto: TASR/AP – Thibault Camus)

V dueli o postup do osemfinále nastúpi proti víťazke amerického súboja Kayle Dayovej. Schmeidlová “pomstila” svoju krajanku Kristínu Kučovú, ktorá v prvom kole uhrala proti Bolsovovej iba tri gemy.Schmiedlovej skvele vyšil úvod zápasu, keď dvakrát prelomila súperkino podanie a vybudovala si náskok 4:0. Španielka v ďalších minútach pridala na agresivite, obmedzila počet nevynútených chýb a znížila na 3:4, no koncovka patrila najlepšej slovenskej singlistke.

Anna Karolína Schmiedlová, Roland Garros 2023
Anna Karolína Schmiedlová (Foto: TASR/AP – Thibault Camus)

Schmeidlová nevyužila v druhom dejstve náskok 3:1, za stavu 3:3 však opäť zobrala Bolsovovej servis a zápas už dotiahla do úspešného konca. V desiatom geme premenila v poradí tretí mečbal a upravila vzájomnú bilanciu so Španielkou na 1:2. Bolsovovej odplatila tohtoročnú prehru z hardového turnaja WTA v mexickej Meride i predvlaňajšiu z antuky v kolumbijskej Bogote.

Aliona Bolsovová, Roland Garros 2023
Aliona Bolsovová (Foto: TASR/AP – Thibault Camus)

ženy – dvojhra – 2. kolo: Anna Karolína SCHMIEDLOVÁ (SR) – Aliona Bolsovová (Šp.) 6:3, 6:4

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

fourteen + thirteen =