Home Najdôležitejšie Jeden z TOP talentov USA bojuje s neporaziteľným súperom: Hrozné, bola som rada, že som došla do postele

Jeden z TOP talentov USA bojuje s neporaziteľným súperom: Hrozné, bola som rada, že som došla do postele

by Majo Malinovský
Danielle Collinsová

NEW YORK – Jeden z najväčších ženských talentov USA a semifinalistka minuloročného Australian Open Danielle Rose Collinsová (26) bojuje s neporaziteľným protivníkom.

Siahala na grandslamové finále

Obrovský talent, ktorý vlani siahal na grandslamové finále, keď Collinsovú zastavila v Melbourne až v semifinále Petra Kvitová, má proti sebe najťažšieho možného súpera. Aktuálnej svetovej 51., ktorá mohla byť v rebríčku WTA podstatne vyššie, život znepríjemňuje reumatoidná artritída, na ktorú lekári stále nepoznajú liek.

Po spanilej grandslamovej jazde v Melbourne prognózovali americkému talentu všetci odborníci rýchly prienik do elitnej desiatky, floridskej rodáčke, ktorá sa dokázala vyšplhať až na 23. priečku, ale tieto plány prekazila zákerná choroba. Ochorenie, ktoré napáda kĺby aj chrupavky už predčasne ukončilo kariéru aj dánskej tenistke Caroline Wozniackej.Bolesti pociťovala už dlho

“Už keď som chodila na univerzitu, mala som bolesti. Moji tréneri ma často posielali k doktorom, videli, že niečo nie je v poriadku,” spomína tenistka, ktorá zrejme ochorením trpela už dlhšie. “Lekári ale nemohli na nič prísť. Každé dva mesiace som chodila na odbery krvi a stále nebol žiadny výsledok. Počas tej doby som musela na operáciu so zápästím, mala som neustále problémy s bolesťami kĺbov, dostala som zápal šliach. Bolelo ma celé telo, bolo to hrozné. Myslím si, že veľa problémov prešlo len tak, pretože sa považovali za bežné preťaženie z tréningu a podobne,” dodáva veľký talent amerického tenisu.

Foto: TASR

Spala až pätnásť hodín v kuse

V úvode, ako sama priznáva, vážne ochorenie do značnej miery podceňovala a na bolesti si častokrát snažila zvyknúť, občas to ale naozaj nebolo jednoduché: “Dlho som sa to snažila prehliadať. Niekedy som mala ale naozaj veľké bolesti, bola som slabá. Keď to bolo najhoršie, bola som rada, že som došla do postele, a potom spala až pätnásť hodín v kuse. A navyše som si začala na bolesť zvykať, zabúdala som, aké to je, keď vás nič nebolí,” dodáva Američanka.Zákerné ochorenie a fyzické problémy spojené s ním u Collinsovej vyvrcholili práve po spomínanom semifinále s Kvitovou. Na ďalších turnajoch nedokázala Američanka prejsť ani cez dve kolá a po konci na US Open jej lekári definitívne diagnostikovali zákerné ochorenie, na ktoré neexistuje liek. “Nebola som schopná hrať. Cítila som obrovskú bolesť v rukách. Najskôr krvné testy opäť nič neodhalili, až neskôr lekári prišli na to, čo mi je. Od tej doby som podstúpila dva druhy liečby, ktoré majú aspoň zmierniť príznaky. A zatiaľ to funguje. musím dodržiavať aj veľmi prísnu diétu, ale výsledky sú. Budem bojovať, nevzdám to,” verí Collinsová, ktorá sa na kurtoch naposledy objavila na januárovom Australian Open, kde skončila v druhom kole na rakete Putincevovej.

Napriek diagnóze sa nevzdáva

Aj Američanka už túžobne očakáva reštart sezóny a návrat do súťažného diania, tiež netúži po ľútosti ľudí vzhľadom na zákernú diagnózu: “Nechcem, aby mi ľudia volali, ľutovali ma. Chcem si z mojej choroby zobrať aj to pozitívne. Spoznala som aj život mimo tenisu a to mi pomáha. Verím, že moje skúsenosti s artritídou môžu pomôcť iným ľuďom vyrovnať sa s istými obmedzeniami a viesť kvalitný život.”

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

fourteen − 2 =