Home Najdôležitejšie Prekonala Kvitová koronavírus? Kouč českej hviezdy vie, kde sa mohla nakaziť

Prekonala Kvitová koronavírus? Kouč českej hviezdy vie, kde sa mohla nakaziť

by Majo Malinovský

PRAHA – Česká tenisová hviezda Petra Kvitová (30) sa podľa svojho trénera počas februárového turnaja WTA v ruskom Petrohrade možno nainfikovala zákerným novým typom koronavírusu. Pre TV NOVA to uviedol bývalý 74. hráč sveta Jiří Vaněk.

Aktuálna dvanásta hráčka sveta si v polovici februára podľa trénera skoro vykašľala pľúca. „V Petrohrade skrečovala druhé kolo, bolo jej zle, mala dýchacie problémy. Až sme si neskôr vraveli, či už ten COVID-19 neprekonala,“ povedal Vaněk.

Ten si spolu so svojou zverenkyňou z času na čas zatrénujú na kurtoch pražskej Sparty. Príprava Kvitovej ale prebieha bez kondičných trénerov: Slovák Ivan Trebatický a Nemec Florian Zitzelsberger totiž nemôžu pre pandémiu koronavírusu do Česka vycestovať. Napriek tomu niekdajšia svetová dvojka uprednostnila kondičnú prípravu pred tenisom.„Hráme tak dvakrát až trikrát týždenne z dôvodu pohody,“ dodáva český kouč, ktorý verí, že Kvitová po pandémii opäť ukáže svoj potenciál. „Možno to bude reštart kariéry, trošku si oddýchne, môže to byť dobré. Ale určite to má v sebe a sama tvrdí, že sa o to chce pobiť. Veľmi sa tešila na olympiádu, škoda, že tento rok nebude,“ dodáva Vaněk.

Zdroj: ts, TV NOVA

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

12 − nine =