Home Najdôležitejšie Jamrichová na Wimbledone s ďalšou drvivou výhrou: V boji o štvrťfinále môže pomstiť krajanku Pohánkovú

Jamrichová na Wimbledone s ďalšou drvivou výhrou: V boji o štvrťfinále môže pomstiť krajanku Pohánkovú

by Majo Malinovský
Renáta Jamrichová, Finále, Juniorský Australian Open 2024, Melbourne

LONDÝN – Slovenská tenistka Renáta Jamrichová postúpila spolu s Japonkou Enou Koikeovou do osemfinálového 2. kola juniorskej štvorhry na grandslamovom turnaji vo Wimbledone.

Tretí najvyššie nasadený pár zvíťazil v stredajšom zápase 1. kola nad domácou britskou dvojicou Flora Johnsonová, Allegra Korpanecová Daviesová hladko 6:0, 6:1. V boji o štvrťfinále ich čakajú Sonja Žijenbajevová s Asjlžan Arystanbechovou z Kazachstanu, ktoré zdolali Slovenku Miu Pohánkovú s Američankou Christashou McNeilovou 7:6 (5), 7:6 (3).

Jamrichová si na trávnatom podujatí úspešne počína aj vo dvojhre, keď postúpila do osemfinále. V súboji o postup do štvrťfinále si vo štvrtok zmeria sily so Žijenbajevovou.juniorky – štvorhra – 1. kolo: Renáta JAMRICHOVÁ, Ena Koikeová (SR/Jap-3) – Flora Johnsonová, Allegra Korpanecová Daviesová (V. Brit.) 6:0, 6:1, Sonja Žijenbajevová, Asjlžan Arystanbechová (Kaz.) – Mia POHÁNKOVÁ, Christasha McNeilová (SR/USA) 7:6 (5), 7:6 (3)

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

16 − 7 =