Home Najdôležitejšie Jakub Menšík o Novakovi Djokovičovi: Vďaka nemu hrám tenis! Prezradil, čo pre neho srbská hviezda urobila

Jakub Menšík o Novakovi Djokovičovi: Vďaka nemu hrám tenis! Prezradil, čo pre neho srbská hviezda urobila

by Jaroslav Šípkar
Jakub Menšík, ATP Dauha, Katar Open

18-ročný český tenista Jakub Menšík predvádza na turnaji ATP v katarskej Dohe senzačné výkony. Prezradil, že vďaka Novakovi Djokovičovi hrá tenis a tiež, ako veľmi mu srbská hviezda pomohla.

Jakub Menšík je len 18-ročný český tenista, no udivuje svojimi výkonmi na prebiehajúcom turnaji ATP v katarskej Dohe. Zdolal postupne Španiela Alejandra Davidovicha Fokinu, Brita Andyho Murrayho a šokoval Rusa Andreja Rubleva. Menšík sa v semifinále stretne s francúzskym veteránom Gaelom Monfilsom.

Prezradil, že jeho vzorom je Novak Djokovič, vďaka nemu hrá tenis a opísal, ako veľmi mu v začiatkoch pomohol. “Mojím idolom je Novak Djokovič. Vďaka nemu som začal hrať tenis. Keby nebolo jeho, nebol by som tu,” cituje Menšíka portál Tennis365.

“Novak ma raz pozval na tréning. Stalo sa tak po finále Australian Open v roku 2022. Vedel, že je mojím hlavným idolom, a tak ma pozval do Belehradu a potom do Čiernej Hory. Je veľmi pekné, že ma k sebe pozval jeden z najlepších tenistov v histórii a že som mohol hrať proti nemu a trénovať s ním. Táto skúsenosť a jeho rady mi veľmi pomáhajú,“ dodal aktuálne 116. hráč svetového poradia ATP.Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

15 − 4 =