Home Najdôležitejšie Črtajúci sa obrat s favoritom zmarilo zranenie: Kovalík v Tenerife o finále nezabojuje

Jozef Kovalík, Parma challenger

TENERIFE – Slovenský tenista Jozef Kovalík na challengerovom podujatí ATP125 s dotáciou 75-tisíc USD na španielskom ostrove Tenerife o finále nezabojuje.

Kovalík v dnešnom štvrťfinále podľahol talianskemu favoritovi Stefanovi Travagliovi, keď za stavu 5:7, 6:3 a 0:3 pre zranenie zápas predčasne vzdal. Kovalík si v tretej hre ako prvý v zápase stratil servis, ale v šiestej hre dokázal po brejku vyrovnať na 3:3. Rozhodnutie úvodného dejstva ale priniesla jedenásta hra, v ktorej Slovák neudržal vedenie 30:0 a po prehratom podaní stratil za hodinu aj minútu prvý set – 5:7.

V druhom dejstve sa ale karta otočila a Kovalík po brejkoch v štvrtej aj v šiestej hre viedol už vysoko 5:1. Aj keď v siedmej hre sa dočkal favorizovaný Talian okamžitého ribrejku, set za 46 minút vyhral Kovalík 6:3 a vynútil si rozhodujúci tretí set. V tom síce mal hneď na podaní súpera v prvej hre na rakete brejkbal, ale nevyužil ho a následne prišiel o podanie. Za stavu 0:2 si vyžiadal ošetrenie a keď prehral aj tretiu hru, zápas predčasne vzdal a o finále si tak zahrá Talian Travaglia, ktorého čaká francúzsky súper Jules Marie.

Jozef Kovalík vs Stefano Travaglia (Ita) – štvrťfinále 5:7, 6:3, 0:3 a skreč. Kovalík