Home Správy Isner po výhre nad del Potrom prvým finalistom v Miami

Isner po výhre nad del Potrom prvým finalistom v Miami

by Dominika Mikušiaková

MIAMI – Štrnásty nasadený John Isner si poradil v semifinále turnaja ATP Masters 1000 v Miami (7 972 535 USD, tvrdý povrch vonku) s turnajovou päťkou Juanom Martínom del Potrom po setoch 6:1, 7:6(2). Zápas trval hodinu a 25 minút.

Prvý set bol jasne v réžii amerického dlháňa. Na výkone del Potra sa podpísala únava z posledných týždňov, hral pasívne, na servise Isnera sa nepresadzoval a sám dvakrát prišiel o svoje podanie. Podľa štatistov bol pomer víťazných úderov v prvom sete 19:0 v prospech amerického tenistu.

Druhé dejstvo malo vyrovnanejší priebeh. Obaja tenisti si do stavu 6:6 držali servis, jediný brejkbal si vypracoval Isner v 9. geme, zostal však nevyužitý. Rozhodnúť musela až skrátená hra, ktorú jednoznačne ovládol americký tenista a pri podaní del Potra premenil hneď prvý mečbal.

• del Potro si v celom zápase nevypracoval ani jeden brejkbal
  • ukončil 15-zápasovú víťaznú šnúru
  • Isner zahral 13 es, jeho súper 4
  • zahrá si 4. finále na úrovni ATP Masters 1000, na prvý titul ešte čaká

Isner si vo finále zmeria sily s lepším z duelu Pablo Carreňo-Busta – Alexander Zverev.