Home Správy Kližan v Marbelle na finále nedosiahol a končí s “kanárom”

Kližan v Marbelle na finále nedosiahol a končí s “kanárom”

MARBELLA – Martin Kližan nestačil v semifinále turnaja ATP Challenger v Marbelle (43 000 EUR +H, antuka vonku) na nasadenú sedmičku Stefana Travagliu z Talianska 6:7(5), 0:6. Zápas trval 1 hodinu a 21 minút.

Slovenský tenista sa na začiatku dostal do brejku na 3:2. Vedenie dlho držal, nezvládol však podanie na víťazstvo v prvom sete. Šancu na reparát dostal, keď si v ďalšej hre opäť vzal súperovo podanie. Napriek dvom setbalom však ani na druhý pokus nezakončil prvé dejstvo. V následnom tajbrejku Talian využil hneď prvú šancu a ujal sa vedenia 1:0 na sety.

Hneď v úvode druhého setu prišiel Kližan o podanie. Travalglia ho dokázal brejknúť ešte dvakrát. Slovenský tenista tak obišiel s „kanárom“.