Home Najdôležitejšie Iba 17-ročný český talent po životnej sezóne s prestížnym ocenením: Nečakala som to

Iba 17-ročný český talent po životnej sezóne s prestížnym ocenením: Nečakala som to

by Majo Malinovský
Lucie Havlíčková

BRATISLAVA – Iba 17-ročný talent českého tenisu Lucie Havlíčková sa dočkala veľkej pocty.


Talentovaná Češka sa podľa Medzinárodnej tenisovej federácie ITF stala najlepšou juniorkou roka. Dvojnásobná šampiónka juniorského Roland Garros a tiež deblová juniorská víťazka na US Open získala toto prestížne ocenenie ako prvá Češka od triumfu Barbory Strýcovej v roku 2002. O jej tirumfe informovala ITF dnes na svojom webe.

WTA rozdávala prestížne trofeje: Hráčkou roka Iga Swiateková, český pár obhájil prvenstvo, dočkal sa aj tréner Pegulovej

Nečakala to

“Pocity sú skvelé. Je to veľká motivácia a spätná väzba na to, čo sme minulý rok zvládli. Určite je to veľký úspech toto ocenenie vyhrať,” uviedla hráčka TK Sparta Praha pre médiá a jedným dychom dodala: “Musím povedať, že som to nečakala. Príde mi, že je nás teraz veľa dobrých junioriek, takže ma to prekvapilo.”Aktuálne 398. hráčka rebríčka WTA má pred sebou zdá sa žiarivú budúcnosť. Zverenkyňa trénera Lukáša Dlouhého tento rok ovládla juniorský Roland Garros a nadviazala na vlaňajší triumf ďalšej Češky Lindy Noskovej a spoločne s krajankou Sárou Bejlek v Paríži uspela aj v deblovej súťaži. Na US Open Havlíčková vyhrala debla po boku Rusky Diany Šnajderovej a po turnaji sa stala juniorskou svetovou jednotkou.

Najlepšia sezóna

“Táto sezóna bola zatiaľ moja najlepšia. Na začiatku sa mi vôbec nedarilo a musela som sa z toho vyhrabať. Prišlo to v Brazílii (Criciúma), kde som vyhrala turnaj kategórie A. Potom som vyhrala Paríž v singli aj debli a následne uspela aj na US Open. Myslím, že práve tým som si to ocenenie zaslúžila. Bola to skvelá sezóna,” uviedla nadšene mladá Češka.

Zdroj: ts, ITF

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

4 + 11 =